fbpx

таг: истражувале

(ВИДЕО) Мистериозно суштество во водите кај Карибите, научниците збунети

0
На 30 август, додека истражувале делови од северен Атлантик, научниците од Националната управа за океани и атмосфера наишле на необично суштество кое наликува...