таг: handout

Земјотрес со интензитет од 7,7 степени ја погоди Индонезија

0
Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди...

Осум загинати и 19 исчезнати во невреме на Филипините

0
Осум лица загинаа, а 19 се исчезнати во поплави и други несреќи предизвикани од лошото...