fbpx

таг: „Гугл“

Дали сте виделе што подготви Google за Старата година?

0
Гугл ја прославува Новата година на посебен начин. На популарниот прелистувач се појави новогодишна лавра (или, поточно, старогодишна). ...

Ова е најпребаруваниот термин на Google во 2022 година

0
Гугл објави листа на најпребарувани поими во 2002 година. Вклучува најчести пребарувања за термини, вести и луѓе и може да изненади многумина....

Ова се 10-те најбарани раси на кучиња и мачки во 2022...

0
Гугл објави листа на најгуглани термини во 2022. Покрај вести, спортисти, песни и рецепти, луѓето бараа и термини поврзани со кучиња и...

Јутуб го блокира каналот РТ Балкан

0
Гугл уште во март одлчи да ги блокира Јутуб каналите поврзани со телевизијата Раша тудеј и агенцијата Спутник во Европа....

Јутуб го блокира каналот РТ Балкан

0
Гугл уште во март одлчи да ги блокира Јутуб каналите поврзани со телевизијата Раша тудеј и агенцијата Спутник во Европа....

„Гугл“ претстави нов изглед на „Г-мејл“

0
Како што вети „Гугл“, новиот изглед на „Г-мејл“ полека се шири кај сите корисници низ светот. Промените во дизајнот не се големи, туку...