таг: Грузиската

Со солзавец растерани демонстрантите од центарот на Тбилиси

0
Грузиската полиција синоќа употреби солзавец за да ги растера демонстрантите собрани...

По протестите, Грузија ќе го повлече законот за „странски агенти“

0
Грузиската владејачка партија соопшти дека ќе го повлече нацрт-законот за „странски...