таг: грипот

Како грипот е поврзан со инфарктот?

0
Грипот е поврзан и со инфарктот. Истражување покажало дека луѓето болни од грип, се изложени во првата недела од болеста на шест пати...

Епидемија со стрептокока ја зафати Хрватска

0
Во Хрватска на коронавирусот и грипот оваа зима им се придружи бактериската стрептококна инфекција. Според податоците на Хрватскиот завод за јавно здравство (ХЗЈЗ),...

Д-р Докиќ: Поради топлото време скоро и да нема празен кревет...

0
Вирусите и грипот ја наполнија и Клиниката за за пулмологија и алергологија, сподели дикректорот д-р Дејан Докиќ за утринската програма „Здраво Македонијо“ на...