таг: гранатираа

Русија по грешка гранатираше свој град

0
Руските воени сили го гранатираа рускиот град Белгород, кој се наоѓа во близина на границата со Украина. Од Министерството за одбрана...

Русите го гранатираа Запорожје

0
Утрово, руските сили го гранатираа Запорожје. Како што објави Некста ТВ, погодена е градската инфраструктура,...