таг: „град

Дванаесет повредени во експлозија на гас во предградие на Отава

0
Во експлозија на гас во предградие на Отава, главниот град на Канада, повредени се 12 лица, меѓу кои две деца, а...

Саранда – Непознат сторител минирал хотел и оштетил најмалку 20 други...

0
Експлозијата на тритол предизвика „земјотрес“ во јужниот албански приморски град Саранда, од која целосно е уништен хотел, а оштетени се и...

Турски град ќе биде срамнет со земја и повторно изграден по...

0
Турскиот град Нурдаг (околу 40.000 жители) во округот Газиантеп, тешко погоден од земјотресите минатата недела, ќе биде целосно урнат и обновен,...

Пјонгјанг затворен пет дена поради неодредено респираторно заболување

0
Властите во главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, наредија петдневно заклучување поради зголемен број случаи на „неодредена“ респираторна болест, објави сеулскиот...

Невообичаена глетка: Се шири видео од несекојдневна појава на небото над...

0
Жителите на Бурса, град во северозападна Турција, денеска беа изненадени од необична глетка на небото. Рано утрото на небото се појави розов облак...

Киев нападнат со дронови, жителите повикани во засолништа

0
Властите во главниот град на Украина, Киев, рано наутро ги повикаа жителите во засолништа, ден...

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

„Мерцедес“ ќе гради фабрика за електрични возила во Полска

0
„Мерцедес-Бенц“ планира во полскиот град Јавор да изгради фабрика за производство на лесни товарни возила придвижувани со двигатели исклучиво на елекричен погон. ...

„Мерцедес“ ќе гради фабрика за електрични возила во Полска

0
„Мерцедес-Бенц“ планира во полскиот град Јавор да изгради фабрика за производство на лесни товарни возила придвижувани со двигатели исклучиво на елекричен погон. ...

(ВИДЕО) Автобуси без возачи на патиштата на Јужна Кореја

0
Главниот град на Јужна Кореја, Сеул, ја започна својата прва автобуска маршрута со автономни автобуси како дел од експериментот за кој инженерите објаснуваат...