таг: говорницата

Превртени столчиња и навивачки факли во Парламентот во Тирана

0
Прво пратениците на опозициската Демократска партија ја блокираа говорницата со превртени столчиња, а собраниското обезбедување внимаваше да не дојде до тепачка....

Макрон во ОН: Инвазијата на Украина е враќање во ерата на...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон на говорницата на Генералното собрание на ОН ја обвини Русија за...