таг: Голем

Ај твитни, ако можеш:Падна Твитер

0
Во последниот еден час голем број корисници пријавуваат проблеми на социјалната мрежа Твитер. Стотина пријави се регистрирани и на сервисот Downdetector. На...

Падна Твитер

0
Во последниот еден час голем број корисници пријавуваат проблеми на социјалната мрежа Твитер. Стотина пријави се регистрирани и на сервисот Downdetector....

Ларс Валтер: Имам позитивни вибрации за вторник

0
Од таборот на Еурофарм Пелистер ги повикуваат навивачите во голем број да дојдат и да им помогнат на утрешниот натпревар со Мотор Запорожје,...

“ДФЛ” ќе продаде дел од правата за пренос за 4,5 милијарди евра!

0
Германскиот фудбал направи голем прогрес со потпушувањето на најновиот договор. Германската фудбалска лига (ДФЛ) ќе продаде дел од...

Силен земјотрес во Турција, голем број жртви и повредени

0
Во денешниот голем земјотрес со јачина од 7,9 степени според Рихтеровата скала загинаа околу 80...

Украина најави дека ќе ги бојкотира Олимписките игри во Париз

0
На повидок е голем скандал во олимпиското движење. Украина се закани дека ќе ги бојкотира Олимписките игри...

Поранешен висок функционер на ФБИ уапсен поради примање мито и поврзаност...

0
Голем скандал го тресе ФБИ. До неодамна, нивниот висок функционер, 54-годишниот Чарлс Мекгонигал, е уапсен во Њујорк, поради примање мито и...

Гвардиола: Сакам да го видам гладот за победи од претходните сезони

0
Манчестер Сити го победи Тотенхем со 4-2 со голем пресврт, но тренерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, не...

Кин: Давид Де Хеа, реагираше како да е пијан

0
Давид Де Хеа беше автор на голем кикс на натпреварот од ФА Купот, каде Манчестер Јунајтед победи...

Божиќна ѕвезда – украс за новогодишните и божиќните празници

0
Голем број семејства за новогодишните и божиќните празници, освен со китење на елката, домот го украсуваат и со цвеќето божиќна ѕвезда, кое цвета...