таг: гласање

ЕУ и Германија во „конструктивен дијалог“ за постепено укинување на моторите...

0
По неколкумесечни преговори, конечното гласање беше планирано за следната недела, но беше одложено во петокот по противењето на германската автомобилска индустрија....

По жестоката кампања Бразил денеска избира претседател

0
По жестоката изборна кампања, Бразилците денеска излегуваат на гласање за да изберат нов претседател, а главни претседателски кандидати се актуелниот претседател,...

Бајден сака изборите во ноември да ги претвори во референдум за...

0
Референдум за Доналд Трамп и неговите „екстремистички“ идеи, а не гласање за Џо Бајден и...

Британската влада ќе побара гласање за сопствена доверба

0
Британската влада денеска во парламентот ќе побара гласање за сопствена доверба, откако жестоко...