таг:  ги

Трајковски: Фокусот мора да ни биде на три бода против Малта

0
Фудбалската репрезентација на Македонија ги почна подготовките за мечот против Малта в четврток, со кој националниот тим го отвора новиот циклус квалификации за...

ОН: Четири милиони Авганистанци ќе добијат помалку храна поради недостиг на...

0
Светската програма за храна на ОН беше принудена да ги намали оброците за...

(ВИДЕО) Нов хорор во Турција! По разорните земјотреси дојдоа ОГРОМНИ ПОПЛАВИ

0
Најмалку 10 лица ги загубија животите во поплавите во две турски провинции, кои беа разурнати од катастрофалниот земјотрес минатиот месец, јави...

Голфот поскапува за 1.600 евра: Фолксваген ги крева цените и за...

0
Фолксваген ги зголеми цените на своите автомобили со мотори со внатрешно согорување во Германија како резултат на рекордната инфлација. Од Фолксваген салоните...

Се прашувате зошто вашите врски пропаѓаат? Еве што вели вашиот хороскопски...

0
реклама МНОГУ луѓе ги интересира кој хороскопски знак е нивниот „идеален“ партнер во врската и...

ЕУ: Време е за договор меѓу Косово и Србија

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен ги покани Косово и Србија, да го искористат предлогот на ЕУ, на следните...

Објавени се воздушни снимки од мразот со големина на Лондон кој...

0
реклама Научниците ги објавија првите воздушни снимки на огромна санта мраз што се отцепи од...

Барселона ги прекинува сите односи со големиот ривал

0
Каталонскиот гигант Барселона донесе да ги прекине сите односи со големиот ривал Реал Мадрид, кој...

Кина ги отвора своите граници за странски туристи по првпат од...

0
Кина објави дека ќе ги отвори своите граници за странски туристи првпат по...

ММФ ги следи последиците по финансиската стабилност по колапсот на СВБ

0
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) објави дека ги следи потенцијалните последици за финансиската стабилност...