таг: „Гаспром“

Гаспром: Од гасоводот истече гас еднакво на тримесечните потреби на Данска

0
Портпаролот на гасниот гигант Гаспром, контролиран од Кремљ, синоќа изјави дека истекле 800 милиони кубни метри природен гас откако експлозија погоди...

„Гаспром“ со видео порака до Европа: „Зимата ќе биде долга и...

0
Рускиот државен енергетски гигант „Гаспром“ објави реклама во која испрати јасна порака до Европа. Во двеминутното рекламно видео „Гаспром“ користи песна од советската ера во...