fbpx

таг: „Франкфуртер

За премиерот Рама начинот на однесување на Бугарија кон Северна Македонија...

0
Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за германскиот весник „Франкфуртер рундшау“ меѓу другото се задржува и на евронтегративниот процес, при што...