таг: France’s

Повлечен е дресот со број 9, во чест на легендарниот французин

0
Францускиот кошаркарски сојуз, идната година ќе го повлече дресот со број 9 во...

Бензема се сели во Саудиска Арабија, ќе отвори своја Академија

0
Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема може да отвори своја академија во Саудиска...

Бензема го пропушта Бетис, за да биде подготвен за Ливерпул

0
Реал Мадрид се најде во нови проблеми во пресрет на новото коло во...

Јувентус најде замена за Адриен Рабио кај Лестер Сити

0
Скаутите на Јуве бараат замена за францускиот фудбалер Андриен Рабио, кој има договор со торинскиот...

Бензема одлучил, уште 2 години на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид ќе го задржи Карим Бензема најмалку уште две години,...

Бензема: Ја напишав мојата приказна, а нашата завршува тука

0
Најдобриот фудбалер за 2022 година, Карим Бензема реши да се повлече од националниот тим со...

Дидие Дешамп: Мароко има способност добро да се брани

0
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, пред вечерашниот полуфинален натпревар против Мароко на Светското првенство во...

Лудницата во третото коло, ниту една селекција со максимален ефект

0
Ниту една селекција на Светското Првенство во Катар, не успеа со максимален ефект од три...

Дембеле и уште неколку други играчи против Павард

0
Франција, бранителот на светската титула, од првата позиција во групата Д, се пласираше во осмина-финалето....

“Само еден дефанзивец може да го сопре Килиан Мбапе”

0
Ако се оди според планот и бидат оправдани фаворитските улоги, Аргентина во четвртфиналето би требало...