таг: flag

25 милиони евра од трансферот на Мудрик, одат за борците на...

0
Украинскиот клуб Шахтјор Доњецк ќе донира 25 милиони долари од трансферната сума за Михаило Мудрик,...

Европската Унија постигна договор за пазарот на јаглерод

0
Преговарачите на Европската Унија рано изутринава постигнаа договор за ревизија на нејзиниот пазар...

Украина вклучена во кандидатурата на Шпанија и Португалија за СП 2030?!

0
Шпанија и Португалија веќе потврдија дека ќе бидат кандидати за заедничка организација на Светското првенство...

Нападнат аеродром во украински град Ивано-Франковск

0
Додека се пријавени експлозии во западниот украински град Ивано-Франковск, градоначалникот вели дека градскиот...

Пекинг 2022, потврден е првиот допинг случај

0
Денеска е потврден и првиот допинг случај на Зимските олимписки игри во Пекинг. Станува збор...