таг: Филипините

Филипините ја предупредија Кина: Престанете со провокациите

0
Филипините повторно ја повикаа Кина да престане со своите „провокативни акции“, предупредувајќи дека...

(ВИДЕО) Вулкан на Филипините почна да исфрла пепел и отровни гасови

0
Илјадници луѓе се евакуирани откако вулканот Мајон на Филипините почна да исфрла пепел...

Силен земјотрес ги погоди Филипините

0
Силен земјотрес го потресе јужниот дел на Филипините, со јачина од 6 степени...