таг: „Ever

Ослободен бродот кој го блокираше Суецкиот канал

0
Товарниот брод „Ever Given“, што го блокираше Суецкиот канал претходно оваа недела, беше ослободен од спасувачките екипи денеска. Тоа го објави на...

Се извини сопственикот на бродот што го блокираше Суецкиот канал

0
Јапонскиот сопственик на огромниот товарен брод „Ever Given“, кој заглави во Суецкиот канал, денес се извини за...