fbpx

таг: Џереми

Модниот свет во шок: 27-годишен модел ненадејно почина

0
Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната, а еден од првите што...

Хант нов британски министер за финансии, Аргар втор човек во Министерството

0
За нов министер за финансии во Велика Британија е назначен Џереми Хант, ветеран на претходните...