fbpx

таг: „Епл“

Музиката во автомобилите на „Мерцедес“ ќе звучи како на концерт

0
Епл“ и „Мерцедес-Бенц“ се здружија за да воведат премиум систем наречен „Спејшал аудио“ (Spatial Audio) во одредени модели на германскиот автомобилски гигант. ...

„Епл“ ја напушта Кина: „Ајфон 14“ телефоните ќе се произведуваат во...

0
„Епл“ планира да почне со производство на својот следен модел паметен телефон „Ајфон 14“ (iPhone 14) во Индија. Американската компанија бара алтернативи за...