таг: Емирати OAE

ОАЕ во ноември ќе лансираат ровер на Месечината

0
Обединети Арапски Емирати (OAE) во ноември ќе го лансираат својот прв лунарен ровер, вселенско летало без екипаж, кое ќе ја проучува површината на Месечината, изјави...