таг: Edin

Џеко, вториот највозрасен играч co гол во полуфинален натпревар

0
Един Џеко, го постигна првиот гол против Милан, во полуфиналето во Лигата на...

Во Дубаи уапсен наркобос од БиХ вклучен во шверц на над...

0
Наркобосот Един Гачанин Тито е уапсен во Дубаи, информира Истрага.ба повикувајќи се на информации од повеќе меѓународни...

Билд: Џеко, следното лето во Баерн Минхен

0
Германски „Билд“ објави дека Един Џеко има договор со Интер до крајот на сезоната и најверојатно ќе...

Џеко: Не кaзнија за нашите не искористени шанси

0
Центарфорот Един Џеко чувствува дека Интер заминува со кренати глави по поразот од Ливерпул со...