таг: „Џејмс

Морент со трипл-дабл го растури Лос Анџелес Лејкерс

0
ЛА Лејкерс без Леброн Џејмс немаа никакви шанси за победа во дуелот со Мемфис и Морент. Мемфис славеа со 121:109, а Морент забележа...

ВИДЕО: Дали Џек би можел да преживее? Камерон ја тестираше теоријата,...

0
ДИРЕКТОРОТ Џејмс Камерон реши еднаш засекогаш да ја реши дилемата дали Џек можел да биде спасен по бродоломот на Титаник. Креаторот на култниот...

Леброн успешно го предводеше Лејкерс, коj се врати и победи од...

0
Леброн Џејмс повторно ја покажа својата сила на 38 години. Тој го предводеше Лос Анџелес Лејкерс до...

Даниел Крејг ќе го добие кралското одличје на 007

0
Засега последниот глумец од „Џејмс Бонд“ филмовите, Даниел Крејг ќе ја добие истата кралска чест со којашто бил одликуван и неговиот можеби најпознат...

Леброн Џејмс пред Стивен Кари и Кевин Дурент

0
Леброн Џејмс деветта година по ред ја предводи листата на Форбс на кошаркари со најголема годишна заработка, со речиси 30 милиони долари повеќе...

Вселенскиот супертелескоп „Џејмс Веб“ прати нови спектакуларни слики од Нептун

0
Вселенскиот супертелескоп „Џејмс Веб“ сними и прати спектакуларни слики од Нептун. Тука се гледаат и прстените и „патеките“ од прашина што ја опкружуваат...