таг: дрога

Двајца македонски државјани вмешани во шверц на марихуана од Албанија за...

0
Албанската полиција спречила шверц на дрога кон Косово, во кој биле вклучени и двајца македонски државјани. Според полициското соопштение, во...

Нова дрога предизвикува ужас на американските улици

0
На улиците на Филаделфија нова улична дрога ги збунува лекарите. Претставниците на јавното здравство се вознемирени...

Историска заплена на дрога во Австралија во вредност од над една...

0
Австралиската полиција денеска соопшти дека запленила дрога метамфетамин, позната и како кристал-мет, вредна околу 1,1 милијарда американски долари, која била скриена...