таг: drives

Скоро 90 илјади луѓе лани побарале азил во Британија

0
Бројот на баратели на азил кои чекаат одлука за нивниот случај...

Голема победа на Лејкерс, Дејвис подобар од Адетокумбо

0
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс запишаа голема победа на гостувањето кај Милвоки Бакс (129-133). Средбата...

Штрајкуваат возачите на автобуси во Лондон

0
Во Лондон, Велика Британија, почна штрајк на возачите на автобуси откако не успеаја...

Британија: Нејасно како Русија може да ги зголеми воените сили во...

0
Не е јасно како Русија ќе може да ги зголеми своите вооружени сили,...