таг: Doncic

Вкупно 22,23 милиони луѓе биле во салите на НБА натпреварите

0
Најсилната кошаркарска лига на светот НБА се пофали со нов рекорд на посетеност,...

Петти натпревар со 50 плус поени во кариерата за Лука Дончиќ

0
Далас Маверикс во ноќта зад нас на крилата на неверојатниот Лука Дончиќ ги победи Детроит...

Дончич не успеа да ги сопре Клиперси, победа за Филаделфија

0
Лос Анџелес Клиперс го победи Далас Маверикс со 113:101 во еден од најинтересните натпревари од...