fbpx

таг: „Дизни“

Претпродолжението на „Кралот Лав“ најавено за 2024 година

0
Продукциската куќа „Дизни“ објави дека новото продолжение на „Кралот Лав“ ќе се појави во кината во 2024 година. Станува збор за „Муфаса:...