таг: директно

Доаѓа олеснување: Меркур повеќе не е ретрограден и ќе им донесе...

0
МЕРКУР денеска почнува директно да се движи, што е одлична вест за сите знаци. Неговото ретроградно патување низ знакот Јарец траеше од 29...