таг: Dimitrov

Пред 10 години имавме 7.400 лекари, денес сме 5.400 вели д-р...

0
Проф. д-р Горан Димитров, претседател на Македонското лекарско друштво алармира дека одливот на лекарите кои ја напуштаат Македонија е многу голем. ...

Пораз за Надал, Алкараз ја завршува годината на првото место

0
Шпански тенисер Карлос Алкараз ќе ја заврши 2022 година на врвот на светската ранг листа....

Нема промени во врвот, нов скок на Калин Ивановски

0
Најновата АТП ранг-листа не претрпе многу промени во врвот. На првото место и понатаму е...