таг: деветти

Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан...

0
Францускиот возач Себастиен Ожие вчера победи по рекорден деветти пат во кариерата на релито Монте Карло. Ожие...

Чувствувате ли како јануари да трае 300 години? – За ова...

0
Денес е само деветти јануари, а веќе имате чувство дека месецот трае триста години и никогаш нема да заврши? За среќа, не...