таг: „десетици

Десетици илјади млади лекари во Британија почнаа тридневен штрајк

0
Десетици илјади млади лекари денеска го почнаа тридневниот штрајк ширум Велика Британија, што ќе предизвика општо нарушување во работата на државните...

Размена на затвореници меѓу Русија и Украина

0
Украина и Русија размениле десетици воени заробеници, меѓу кои и четири жени. Киев...

Иранскиот верски лидер помилува 10 илјади затвореници

0
Врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи помилувал „десетици илјади затвореници“, вклучително и многумина уапсени...