fbpx

таг: „Денот

Последен тест за Македонија во 2022 година

0
Македонија, денеска во 14 часот на денот на најголемиот фудбалски собир на планетата ќе одигра контролен меч...

ШТО ЌЕ ПРАВИТЕ ДЕНЕС ЌЕ СЕ РЕФЛЕКТИРА ВО СЛЕДНИТЕ ГОДИНИ: 25...

0
Денес, 25 октомври 2022 година, е денот на моќната млада месечина на желбите – многу е важно како се однесувате денес и што...

Ова се најздравите појадоци

0
Појадокот е најважен оброк во денот. По добар ноќен сон или, особено – по пост, на телото му требаат хранливи материи и енергија...

Награда „8 Септември“ за четворица олимписки медалисти

0
По повод 31-годишнината од „Денот на независноста“ на С Македонија, претседателот Стево Пендаровски им ја додели наградата...