fbpx

таг: „целосно

Се тестира најголемиот автономен електричен товарен авион досега

0
Технологијата на целосно самоуправувачки возила и превозни средства напредува, па и беспилотните летала веќе се користат за различни цели. А, сега е претставен...

Опозиција: Курти потфрли во 2022

0
Опозициските партии во Косово оценуваат дека Владата целосно потфрлила во текот на 2022 година, не нудејќи им решенија на граѓаните во...

Велика Британија целосно го прекина увозот на руски течен гас

0
Велика Британија од денеска целосно го прекина увозот на руски течен природен гас (ЛНГ), што...

Исклучена половина од украинската енергетска мрежа, во Киев е можно целосно...

0
Градските власти во Киев денеска  предупредија дека е можно „целосно замрачување” на електричната мрежа во главниот град на Украина, а премиерот...