таг: целосен

Брнабиќ: Нема договор за регистерските таблички, се влегува во период на...

0
Без правно обврзувачки договор, ќе има целосен реципроцитет кон Србија. Ова го изјави косовскиот премиер Албин Курти еден ден по постигнатиот...