таг: бујна

(ВИДЕО) Растенија кои можат да убијат! Погледнете ја најопасната ботаничка градина...

0
На влезот во прекрасната и бујна градина во англиската област Нортамберленд, ќе видите јасен знак – на црната порта има две табли со...