таг: Britain

Скоро 90 илјади луѓе лани побарале азил во Британија

0
Бројот на баратели на азил кои чекаат одлука за нивниот случај...

Рубљев и Руне, сигурно до следната рунда на Австралија Опен

0
Bо Мелбурн се одиграа пет дуели, а фаворитите продолжија според планот. Андре Рубљев за два часа...

Штрајкуваат возачите на автобуси во Лондон

0
Во Лондон, Велика Британија, почна штрајк на возачите на автобуси откако не успеаја...

Расел: Кога ја поминав целта, мојата кариерата ми блесна пред очите

0
Британскиот возач Џорџ Расел успеа прв да ја мине целта на бразилската трка што се...

Усик-Џошуа,  на 20 август во Саудиска Арабија

0
Римечот за титулите во тешка категорија помеѓу Украинеот Олександер Усик и Ентони Џошуа ќе се...