таг: борбен

Над Северна Америка соборен уште еден неидентификуван летечки објект

0
Со американски борбен авион Ф-16 денеска е соборен третиот по ред неидентификуван летечки објект кој се појавува во северноамериканскиот воздушен простор...

Пентагон потврди дека кинескиот балон бил соборен во водите кај Јужна...

0
Американски борбен авион од типот „Ф-22“ го собори кинескиот балон што неколку дена леташе над САД и неприфатливо го наруши американскиот...