таг: Болните

„Трикафта“ – лекот за болните од цистична фиброза стигнал во Македонија

0
„Трикафта“, лекот за болните од цистична фиброза е стигнат во државава, потврди за МИА претседателот на Асоцијацијата, Фики Гаспар. Гаспар за МИА...

Д-р Беќаровски со став зошто не се набавува лекот за цистична...

0
Болните од цистична фиброза и натаму го чекаат лекот кој, за жал, е премногу скап. Зошто се одолговлекува набавката на овој лек,...