таг: бојното

Функционери на НАТО: Кијив постигнува значајни резултати на бојното поле, Украина...

0
Украина постигнува суштински резултати на бојното поле, додека акциите на Русија се неефикасни од воена гледна точка, изјави претседавачот со Воениот комитет на...

Зеленски: Борбите во Донбас – „пекол“

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски оцени дека ситуацијата на бојното поле во источниот регион Донбас е...