таг: берзанските

Волстрит порасна по извештајот за работни места

0
На Волстрит, берзанските индекси во средата вратија дел од загубите од претходниот ден, бидејќи инвеститорите беа донекаде охрабрени од послабите од...

Волстрит падна поради лошите резултати на голем број компании

0
На Волстрит, берзанските индекси паднаа во четвртокот, бидејќи инвеститорите беа разочарани од кварталните деловни резултати на неколку компании, вклучувајќи ги „Тесла“...

Волстрит порасна, акциите на технолошките гиганти скокнаа

0
На Волстрит вчера берзанските индекси пораснаа, благодарение на растот на цените на акциите на неколку технолошки гиганти, но тргувањето беше претпазливо...

Остар пад на Волстрит

0
На њујоршки Волстрит во средата берзанските индекси остро паднаа, откако американската централна банка Federal Reserve...