таг: Белорусија како и

Украина гради ѕид долж границата со Белорусија

0
Украина гради армиран бетонски ѕид на границата со Белорусија, како и други утврдувања, соопшти денеска советникот на украинскиот претседател Кирило Тимошенко. Advertisements Тимошенко изјави дека во...