таг: атомска

МААЕ: Нуклеарката Запорожје добива „суштинска енергија“ од дизел генератори

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека осум од 20-те...

Иран гради нова нуклеарна електрана

0
Иранската Агенција за атомска енергија соопшти дека во југозападниот дел на Иран почна со изградба на нова нуклеарна електрана. ...

Иран ја осуди резолуцијата за нуклеарната програма, се заканува со контрамерки

0
Иран ја осуди последната резолуција на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) и се закани дека ќе преземе контрамерки....

Меѓународната агенција за атомска енергија во Украина ги истражува руските наводи...

0
Експерти на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска започнаа со проверка на...

МААЕ инспектори ќе бараат докази за производство на валкани бомби во...

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека ќе изврши „независна проверка“ на...

МААЕ ќе ги посети нуклеарните локации на Украина

0
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) се подготвува да испрати инспектори на две...

Шефот на МААЕ: Нарушен е физичкиот интегритет на нуклеарната централа во...

0
Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, синоќа изјави...

Тимот на мисијата на МААЕ денеска треба да ја посети нуклеарната...

0
Тимот експерти од Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) денеска треба да пристигне...

Мисија на МААЕ ќе ја посети нуклеарната централа Запорожје оваа недела

0
Мисија на Меѓународната агенција за атомска енергија ќе ја посети нуклеарната централа Запорожје...