таг: „Артемис

Орион се враќа дома: Леталото на НАСА ќе слета во Тихиот...

0
Капсулата Орион на американската вселенска мисија без екипаж Артемис 1 до Месечината ја напушти лунарната орбита и е на пат назад...

НАСА најави нови можни датуми за лансирање на „Артемис I“

0
Планираното лансирање на мисијата „Артемис I“ на американската вселенска агенција НАСА беше одложено...