fbpx

таг: „антиСанчез“

Шпанските десничари побараа оставка на премиерот Санчез

0
Демонстрантите кои учествуваа на десничарските „анти-Санчез“ протести во Мадрид во саботата побараа неодложна оставка од шпанскиот премиер Педро Санчез чија Влада,...