fbpx

таг: Албанскиот 

МД „Илинден”- Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент за...

0
Македонското друштво „Илинден”-Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент Линдита Никола, со кое од име на Македонците се бара формирање...

Во Албанија потврденa нова ковид варијанта: Ова се симптомите

0
Албанскиот  Институт за јавно здравје официјално потврди дека во земјата циркулира подваријантата на Омикрон БА4. – Го потврдивме присуството и на...