fbpx

таг: академија

Матеј Цветановски, ново засилување за Академија Пандев?

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев е на чекор да доведе големо засилување за офанзивниот дел од тимот. Нов...

Соопштени номинираните за наградата Оскар

0
Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм...

Академија Пандев ги престави првите засилувања

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев ги претстави првите засилувања во зимскиот преоден рок. Агрон Руфати и Марио Врдољак...

Правда по речиси 50 години: Американската академија за филмски уметности ѝ...

0
Американската академија за филски уметности која ги доделува Оскарите ѝ се извинија на актерката Сачин Литлфедер, домородна Американка која беше исвиркана...