таг: 70годишен

Почина 70-скопјанец од ковид-19, регистрирани 17 нови случаи од 2.896...

0
70-годишен скопјанец почина во болница од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, информира минстерството за здравство. Согласно податоците од Институтот за јавно...