таг: 48000

Осум лица загинаа во поплави во Малезија, евакуирани речиси 50.000 луѓе

0
Повеќе од 48.000 луѓе се евакуирани поради поплави предизвикани од монсунските дождови во шест сојузни држави на Малезија, а осум лица загинаа. ...

ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО МАЛЕЗИЈА: Евакуирани речиси 50.000 лица, осуммина загинаа

0
Повеќе од 48.000 луѓе се евакуирани поради поплави предизвикани од монсунските дождови во шест сојузни држави на Малезија, а осум лица загинаа....