таг: 40000

Турски град ќе биде срамнет со земја и повторно изграден по...

0
Турскиот град Нурдаг (околу 40.000 жители) во округот Газиантеп, тешко погоден од земјотресите минатата недела, ќе биде целосно урнат и обновен,...