fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: 3439

Од ковид-19 во Македонија починале 22 медицински работници

0
Од Ковид-19 заболеле 3.439 здравствени работници, што е 4,8 отсто од досега заболените, а дваесет и двајца починале. Последнава недела има дваесетина новозаболени...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави