fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: 3000

Во БиХ 3.000 мигранти живеат на отворено, тоа е хуманитарна катастрофа

0
Во Босна и Херцеговина најмалку 3.000 мигранти престојуваат на отворено во зимски услови, што може да се опише како хуманитарна катастрофа, предупреди...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави